jachty żaglowe w przystani

Sekcja Jachty żaglowe Mazury opisuje najpopularniejsze jachty żaglowe do wynajęcia na Mazurach. Skupiamy się tu na jachtach kabinowych:

Antila 27

Czarter Antila 27

Antila 27 to jacht produkowany od 2011 roku, a zatem względnie młody konstrukcyjnie. Dla żeglarzy oznacza to nowoczesny wygląd zewnętrzny, ale także wygodne i przestronne wnętrza, które sprawiają, że jacht jest chętnie wypożyczany i kupowany, a nowe jednostki są ciągle produkowane, a w ofercie firm czarterowych znajdziecie jednostki wyprodukowane w 2017r .

Właściwości nautyczne Antila 27

Atrakcyjna i dynamiczna sylwetka jachtu została połączona z podwyższoną statecznością poprzeczną. Umożliwiło to zwiększenie powierzchni żagli i prędkości. Dzięki temu nie tylko pozwala na poczucie bezpieczeństwa w trudniejszych warunkach, ale też wizualnie prezentuje się lekko. Poprawienie manewrowości oraz osiąganie wysokich prędkości są wynikiem specjalnego projektu kształtu kadłuba. Pływanie tym jachtem, to czysta żeglarska przyjemność.

Wysokość masztu: 10m
Ożaglowanie: 38m2
Zanurzanie minimalne: 39cm
Długość jachtu: 8,85m
Szerokość jachtu: 2,98m

Antila 27 – dla kogo jest polecany

Ergonomicznym ukształtowanie pokładu oraz dopracowane detale pokazują dyskretną elegancję. Jednocześnie wnętrze jachtu dzięki wysokości stania 1,86m jest obszerne i sprawia że nawet wieloosobowa załoga i osoby wysokie będą się tu czuły swobodnie. Udało się przy tym zapewnić prywatność pasażerom dzięki dwóm zamykanym kabinom.
Należy jednak pamiętać, że poszczególne jednostki tego modelu mogą różnić się znacząco wyposażeniem, co wpływa na cenę czarteru zależną od standardu jachtu.
Jacht ten jest w ciągłej produkcji, zatem żądni nowości żeglarze mogą znaleźć modele tegoroczne.
Ilość koi: 6-8 (2 kabiny zamykane)
Wysokość w kabinie 1,86cm
Uprawnienia: żeglarz jachtowy

Tango 780 Sport

Tango 870 Sport

Jacht Tango 780 w wersji Sport, to chyba najchętniej wypożyczana żaglówka w Polsce jeśli chodzi o wody śródlądowe. W swojej ofercie ma je niemal każdy armator proponujący jachty do wypożyczenia, a w kategorii Jachty żaglowe Mazury to niewątpliwy zwycięzca. Poznajmy więc krótką charakterystykę tego jachtu:

Właściwości nautyczne Tango 780 Sport

Główny atut jachtu Tango 780 Sport to jego uniwersalność i świetne właściwości nautyczne połączone z wygodą żeglowania. Projektant jednostki – Andrzej Skrzat – w jachcie tym zawarł zwrotność i szybkość, zachowując przy tym dużą stateczność, która daje wrażenie bezpieczeństwa i kontroli nad jednostką nawet przy ostrym kursie. Dodajmy niewielkie zanurzenie, a powstanie łódź, która daje radość wielu żeglarzom.
Wysokość masztu: 9m / 10m po 2007r
Ożaglowanie: 28m2
Zanurzanie minimalne: 30cm / 35cm po 2007
Długość jachtu: 7,8m
Szerokość jachtu: 2,8m

Tango 780 Sport – dla kogo jest polecany

Większość dostępnych w czarterach Tango 780S jest przeznaczone dla 6 osób. Obszerny kokpit sprawia, że mieści się tu sześć dorosłych osób. Jeśli jednak cenicie sobie wygodę żeglowania i wypoczynku (szczególnie jeśli planujecie rejs kilkudniowy), lepiej nie przekraczać 4 dorosłych. Pamiętajmy też, że kabina ma charakter otwarty, a zatem może brakować prywatności.
Ze względu na małe zanurzenie, jacht daje możliwość cumowania rufą niemalże na brzegu, co spodoba się osobom z „dziką” naturą, które planują postoje przy dzikim brzegu.
Należy jednak wziąć pod uwagę, że jacht od momentu powstania konstrukcji przeszedł tylko jedną większą zmianę projektu – w 2007r i choć wnętrze zyskało na przestronności, to nie spodziewajmy się po tym jachcie nowoczesności. Na szczęście braki super gadżetów są rekompensowane solidnością wykonania i przemyślaną konstrukcją.Dodajmy jeszcze, że z proponowanych tu jachtów, to pozycja najbardziej przystępna cenowo.
Ilość koi: 6 (4+2)
Wysokość w kabinie 1,65cm
Uprawnienia: żeglarz jachtowy

Tango 780 Sport a Tango 780 Family

Główne różnice pomiędzy tymi modelami to:
Budowa rufy – wersja Sport ma rufę otwartą, zaś Family to rufa zamknięta
Powierzchnia ożaglowania – wersja Sport ma wyższy maszt, a tym samym większą powierzchnię ożaglowania. To właśnie dlatego pozwala na osiąganie większych – regatowych – parametrów.
Charakter jachtu – choć oba modele charakteryzowane są jako klasa turystyczna, to przyjmuje się, że Tango 780 Sport jest jachtem klasy turystyczno-regatowej, co uzasadnia jego bardziej „agresywny” charakter nautyczny. Wersja Family zaś, słynąca z bezpieczeństwa zapewnia dużą stateczność.

TES 32 Dreamer

Tes 32 dreamer

TES 32 Dreamer to jacht piękny, nowoczesny i świetnie wyposażony, zapewne dlatego jest chętnie wybierany na rejsy urlopowe w większym gronie. Spójrzmy teraz na szczegóły:

Właściwości nautyczne TES 32 Dreamer

Opisywany jacht jest postrzegany jako bezpieczna i stateczna jednostka – wiąże się to zapewne z jego wysokim momentem prostującym, sprawiający że jacht płynący w przechyle wraca szybko do pionu. To zaś oznacza że nawet mniej doświadczona załoga czuje się bezpiecznie, gdyż nie wymaga się od niej mocnego balastowania. Mimo, że zanurzenie minimalne jest większe niż w innych prezentowanych jachtach, to otwarty kokpit ale też długi trap bukszpryt ułatwiają przejście na ląd.
Wysokość masztu: 11,5m
Ożaglowanie: 39m2
Zanurzanie minimalne: 46cm
Długość jachtu: 9,69m
Szerokość jachtu: 2,95m

TES 32 Dreamer – dla kogo jest polecany

Także jeśli chodzi o wygodę i walory użytkowe tego jachtu – można pozazdrościć żeglarzom którzy skuszą się na taki urlop. Kabina jest przestronna, a pomieszczenia zaprojektowane funkcjonalnie i wygodnie. Duża ilość zamykanych szafek, to na pewno atut przy dłuższym rejsie. 3 zamykane kabiny, to także walor który docenią zarówno grupy znajomych jak i większe rodziny, a wysokość 1,85m sprawia, że nawet z prysznica można korzystać w dość komfortowych warunkach. To jak najlepiej określić dla kogo jest polecany? Dla WSZYSTKICH!
Ilość koi: 8 (3 kabiny zamykane)
Wysokość w kabinie 1,85cm
Uprawnienia: żeglarz jachtowy