jachty motorowe Mazury

Sekcja Jachty motorowe Mazury opisuje najpopularniejsze jachty motorowe i spacerowe do wynajęcia na Mazurach. Listę zawęziliśmy do jachtów kabinowych.

Calipso 750

Calipso 750 czarter

Calipso 750 to jacht świetnie sprawdzający się zarówno dla pływających spacerowo, jak i tych, którzy lubią przemieszczać się szybciej. Jego obszerny kokpit oraz platforma kąpielowa to ważne cechy wyróżniające.

Calipso 750 – jacht bez patentu

Pionowa dziobnica, wysoka, dobrze przeszklona nadbudówka i rząd okienek przyjemnie oświetla wnętrza. W zależności od mocy zamontowanego silnika, armator może wypożyczyć go bez patentu (zawsze to potwierdźmy z armatorem przed podpisaniem umowy). Łatwość prowadzenia tego jachtu decyduje, że naprawdę można go polecić nawet osobom bez większego doświadczenia.

Jak już pisaliśmy – kokpit jest obszerny, pomieści się w nim cała załoga, a dodatkowym atutem jest platforma kąpielowa ułatwiająca zejście zarówno na ląd jak i do wody. W słoneczny dzień przed nadmiernym słońcem ochroni nas daszek zamontowany na stałe na stalowym stelażu , a przy deszczu schronienie zapewni tent.

Długość jachtu: 7,50m

Szerokość jachtu: 2,80m

Ilość koi: 6 (4+2)

Wysokość w kabinie 1,85cm

Uprawnienia: jacht bez patentu

Nautika 1000

Nautika 1000

Nautika 1000 to kolejny jacht autorstwa Andrzeja Skrzata, tym razem projektant zaproponował jacht motorowy, łączący elementy houseboata i jachtu spacerowego. Sprawia to, że choć jacht jest spory (ponad 10m długości), to daje się prowadzić i manewrować łatwo i bezstresowo. A do tego – ta linia!

Nautika 1000 czyli jacht motorowy luksusowy i nowoczesny

Kokpit jest duży i przestronny, na rufie znajdziemy niewielką platformę kąpielową ułatwiającą wejście. Zabudowana nadbudówka i zamontowany daszek zapewniają ochronę przed słońcem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Taras słoneczny z przodu jachtu jest dobrze skomunikowany z kokpitem, a dojście zabezpieczone relingami. Wnętrze kabiny przestronne i dobrze doświetlone, na uwagę zasługuje bardzo obszerna część kambuzowa, co zachęci tych, którzy lubią gotować na jachcie. W kategorii Jachty Motorowe Mazury – to na pewno najbardziej luksusowy z jachtów spacerowych.

Wystarczy jeszcze dodać, że kabiny są zamykane, a zatem oferują prywatność. Wszystko to razem daje gwarancję świetnego wypoczynku.

Długość jachtu: 10,50m

Szerokość jachtu: 3,45m

Ilość koi: 8 (komfortowe 6) – 3 kabiny

Wysokość w kabinie 1,90cm

Uprawnienia: sternik motorowodny

Weekend 820

weekend 820

Weekend 820 jest wygodnym, rodzinnym jachtem spacerowym wyprodukowanym przez ARGO Yacht. Przeznaczonym jest do pływania rekreacyjnego, osiągając prędkość do 15km/h.

Weekend 820 – optymalne wykorzystanie przestrzeni

Sekcja Jachty motorowe Mazury byłaby niepełna, gdybyśmy nie opisali Weekend 820. Przy jego długości zaskakuje przestronnością wnętrz, zapewne dlatego, że każdy zakątek jest wykorzystany w pełni. Posiada też przestronny kokpit – chroniony przez daszek na całej powierzchni z osłonkami bocznymi i okienkami. Platforma kąpielowa jest niewielka, ale ułatwia wejście na jacht zarówno z wody jak i z lądu.

Kabina, mimo niewielkich rozmiarów jachtu, ma świetnie rozplanowaną przestrzeń, w której mieści się 7 osób (dwie dwuosobowe koje – w kabinie dziobowej i pod kokpitem oraz dwie koje w messie, w tym jedna rozkładana podwójna). Ponieważ tylko jedna z kabin jest zamykana należy powiedzieć, że prywatność nie jest tu gwarantowana. Kambuz i lodówka są niewielkich rozmiarów, ale i tu można ugotować posiłek dla całej załogi.

Długość jachtu: 8,20m

Szerokość jachtu: 2,85m

Ilość koi: 7 (1 kabina zamykana)

Wysokość w kabinie 1,80cm

Uprawnienia: bez patentu