Zapraszamy do sekcji Czarter Mazury – porady, a w niej m. in.: Jak wynająć jacht, Jak wybrać najlepszy jacht dla siebie, czy Co spakować na wyjazd żeglarski i wiele innych. Czytelne grafiki ułatwią Wam czynności związane z czarterem czy szerzej – wypoczynkiem na wodzie.

Co spakować na wyjazd

Czarter jachtów, jachty żaglowe, jachty motorowe co zabrać na rejs.

Powyższa lista z pewnością nie wyczerpuje tematu prawidłowego pakowania się na rejs… Ba! ta lista nawet go na dobrą sprawę nie rozpoczyna. A zatem co spakować? Jeśli chodzi o pakowanie na rejs, to zabieramy jak najmniej rzeczy i staramy się unikać rzeczy zbędnych. Rzeczy pakujemy w worki żeglarskie i miękkie torby, aby nie było problemu z upychaniem ich do bakist czy schowków. Dobrze jeśli jakaś torba będzie nieprzemakalna, w końcu woda dookoła, ryzyko zamoczenia większe niż na lądzie.

A zatem co pakujemy? Zaczynamy od dokumentów (dowód, patent, ubezpieczenie, ale też legitymacje dzieci), potem niezbędne akcesoria (telefon, ładowarka, też ładowarka samochodowa, power bank), lekarstwa i środki opatrunkowe, kończymy na mapie akwenu (tak, nawet w czasach smartfonów, gps’ów i internetu lepiej być zabezpieczonym).

Potem już to co zawsze – zaczynając od głowy. Po pierwsze okulary, także przeciwsłoneczne, do nich warto dołączyć łańcuszek, bo lubią wpadać do wody. Skoro przebywamy na wodzie bez względu na pogodę, to pamiętamy o czapce / chustce na głowę. Jeśli to wyjazd na początku sezonu bądź końcu, to również ciepła czapka, chustka na szyję i rękawiczki mogą okazać się potrzebne. Przy słonecznej pogodzie zawsze używamy kremu z filtrem.

Ubrania muszą umożliwiać nam szybkie wykonywanie manewrów, zatem luźne, sportowe spodnie i bluzy będą najlepsze. Oczywiście kurtka, która zabezpieczy nas przed deszczem i wiatrem, spodnie do kompletu też mogą się przydać. Pamiętamy o kostiumie kąpielowym / kąpielówkach – jak nie dla siebie, to zróbmy to dla innych.

Kosmetyki – jeśli planujemy korzystać z prysznica w marinach, to bierzemy zestaw dla każdego, ręczniki są koniecznością.

W utrzymaniu czystości na jachcie pomaga zmiana obuwia na przeznaczone specjalnie na jacht. Nie muszą to być buty drogiej marki, chodzi tylko o białą niebrudzącą podeszwę, obowiązkowo jednak nie ślizgające się.

Rzecz ostatnia – na jachcie będziemy spać, a zatem zabieramy ze sobą śpiwór.

Czy coś jeszcze? No tak, teraz już jesteście gotowi żeby sprawdzić naszą subiektywną listę.

Dokumenty niezbędne do wynajmu jachtu

czarter jachtu - wymagane dokumenty
Już niedługo więcej informacji na ten temat…

Co sprawdzić przy wynajmie jachtu

Czarter jachtu, jachty żaglowe, jachty motorowe na co zwrócić uwagę wynajmując jacht.

Już niedługo więcej informacji na ten temat…